Esszenciális ásványi anyagok a fiatal bőrért

ásványi anyagok jótékony hatásai

Az 5 fő ásványi anyag bőrápoló hatása

A vitaminok mellett az ásványi anyagoknak is nagy szerepük van testünk egészségének megőrzésében. Amíg a zsírban, vízben oldódó szerves vitaminok lebomlanak főzés, vagy nem megfelelő tárolás során, addig a szervetlen ásványi anyagok megőrzik kémiai szerkezetüket.

Nézzük meg, melyek az alapvető ásványi anyagok bőrünk számára!

Mely élelmiszerekben találhatóak meg, illetve milyen készítményekkel fokozhatjuk hatásukat?

Magnézium

Magnézium segít ellazítani az izmokat, megszünteti a fejfájást, csökkenti a stressz tüneteit és támogatja a pihentető alvást. Mindez hozzájárul kisimult, a szép arcbőr eléréséhez.
A legjobb táplálékforrása a sötétzöld zöldségek, tengeri zöldségek (például alga), teljes kiőrlésű gabona és diófélék. Ajánlott napi dózis 400mg.

Cink

Cink természetes gyógyír a sebekre, mivel erős antioxidáns, serkenti a hegesedést. Hatásos akne, pikkelysömör és más bőrpanaszok kezelésében. A cink fontos az egészséges haj és a körmök számára is. Hiánya a hajhulláshoz, és a körmök elvékonyodásához vezet.
A cink ezen kívül egy nyugtató neurotranszmitter, ami csökkenti a hiperaktivitást, a szorongást, a hangulatingadozást, ingerlékenységet, idegességet.
Megtalálható húsokban, a májban, a tojásban, tejtermékekben és a tenger gyümölcseiben, különösen osztrigában. Ideális 15-30mg fogyasztás naponta.

Réz

A réz az éltető nyomelem, a cinkhez hasonlóan nagy az antioxidáns aktivitása. Megállapítást nyert, hogy semlegesíti az oxidációs folyamatokat, melyek a daganatok kialakulásához vezethetnek, védi a kötőszöveteket. Befolyásolja sejtregebálódást és a fehérjeanyagcserét.
Természetes forrásai a zöldségek, diófélék, magvak, hüvelyesek, a korpa és a csíra, máj, vese, kagyló, osztriga és rákfélék. Ajánlott bevitel 1,5 – 3,0 mg / nap.

Szelén

A szelén szintén fontos nyomelem, ami véd a szabadgyökök kialakulásától. Csökkenti a mitokondriális oxidatív stresszt. Ilyen módon erősíti az immunrendszert, segíti a rákos sejtek elleni küzdelmet, méregteleníti a testet, javítja az agyműködést, enyhíti a szorongást és a depressziót. Csökkenti a gyulladást, támogatja a pajzsmirigy működését, javítja a termékenységet és csökkenti a vírusos fertőzések veszélyét. Igazán sokoldalú ásványi anyag. Ezen felül a C vitamin és E vitamin regeneráló, bőrmegújító hatását erősíti, melynek köszöneten mérsékli a bőr öregedését.
A legjobb szelénforrások a osztriga, tonhal, hering, a teljes kiőrlésű gabonák, diófélék, sörélesztő, búzacsíra, zöldségek. Napi ajánlott bevitel 50 – 200 mikrogramm, semmikép se fogyasszunk napi 400 mikrogrammnál többet.

Kén

Kén létfontosságú ásványi elem, hozzájárul a keratin és a kollagéntermeléséhez, a bőr, a haj és a körmök szöveteinek felépítéséhez. Szerepe van az új sejtek képződésében és a sejt közötti kötés erősítésében. Hatására sima, feszes lesz a bőr, rugalmas a haj és hajlékony a köröm.
Emellett méregtelenítésben és az aknés bőr kezelésében is fontos.
Kén forrása szinte kizárólagos forrása a hal és a kiváló minőségű (szabad tartású) marha- és baromfi hús. Ezek tartalmazzák az összes kéntartalmú aminosavat, amire szükség van a fehérjeszintézishez. Más élelmiszerekből kis mennyiségű kén juttatható a szervezetbe, ezek a tojás, kelbimbó, spárga, káposzta, fokhagyma, hagyma, hüvelyesek és a búzacsíra.
Ajánlott mennyiség 5000 – 7500mg / nap.

Naponta fogyasszunk zöldséget, gyümölcsöt és hetente ajánlott egyszer a hal fogyasztása is. Nagyon fontos, tehát, hogy ezen nyomelemek segítségével hozzájáruljunk az egészséges bőr fenntartásához.